Sosyal Medyada Biz

Image Alt

Ataşehir Anaokullarının Sağladığı Avantajlar Neler?

Paylaş

Ataşehir anaokulları olarak bu yazımızda özel anaokullarını değerlendiriyoruz. Genel bir değerlendirme yaptığımız yazımızı MEB ve ilgili derneklerin raporları ile bölgede eğitim alan çocukların velilerine ait yorumlara dayandırılmıştır. Hemen hemen her anaokulunun belirli birtakım standartları vardır. Bu nedenle de, anaokullarının sundukları avantajları beraber değerlendirebilmek mümkündür. Ancak kurumların kalitesi, öğretmen kadrosu, eğitim modeli, fiziki şartları gibi değişkenler anaokulundan elde edilen faydanın daha fazla olmasını sağlayabilir. Ataşehir anaokullarının geneli için olumlu değerlendirme yapabilmek mümkündür. Buradaki okulların çocukların eğitimine olan katkısı diğer bölgelere nazaran daha üst düzeydedir. Bunun en önemli nedenlerinden biri ataşehir bölgesinin sosyo ekonomik durumunun yüksek olmasıdır.

Anaokulunun avantajları hakkında bilgi

Bundan kısa bir dönem öncesine kadar anaokulu çok da talep görmeyen ve birçok neslin anaokuluna gerek duymadan ilkokula yazıldığı bir dönemi ifade ederdi. Bu yazıyı okuyan kişilerin de aynı jenerasyona dahil olması muhakkaktır. Ancak yeni nesil için anaokulu olmazsa olmaz kazanımlardan biri haline geldi. Her çocuğun okul öncesi eğitim alması adına önemli bir çalışma var ve bu nedenle anaokulu sayısı giderek artırıyor. Bu çalışmaların altında yatan neden ise, anaokulu eğitimin çocuk üzerindeki olumlu etkisidir.

Öncelikle okul öncesi bir eğitimin alınması, çocuğun hem bedenen hem de psikolojik olarak ilkokula hazır olmasını sağlar. Bu durum bazı çocukların yaşadığı adaptasyon sorununu ortadan kaldıran ve çocuğun eğitimini sağlıklı bir hale getiren avantajlardan birisidir. Çocuğun anaokulunda eğitim, ders, disiplin, zaman, ödev ve sorumluluk gibi kavramları öğrenmesi, ilkokuldaki eğitimin zahmetli bir eğitim süreci olmasını engelliyor.

Belki de en önemli avantajlardan birisi, bilişsel gelişimdir. Çocuğun soyut kavramları, soyut egzersizlerle öğrenmesi zihinsel gelişimini destekleyici en önemli husustur. Çocuğun sosyalleşmesi, iletişim becerilerinin gelişmesi, grupla hareket etme kabiliyeti kazanması, mesuliyet duygusunun gelişmesi, başkalarına karşı saygının kazanılması ve daha birçok bedensel duygusal gelişimin temeli anaokulunda sağlıklı bir şekilde atılıyor.

Anne ve babaların şunu asla unutmamaları lazımdır. 0-6 yaşlar çocuğun en hızlı geliştiği aralıktır. Bu yaşlarda çocuğun çok iyi bir eğitim almalıdır. Hem evde hem de anaokulunda sağlanması gereken sağlıklı bir eğitimle çocuğun sosyal becerileri artabilir. Özgüvene sahip ve kendinden emin bir çocuk yetişmesi için mutlaka doğru bir anaokulu seçmeyi unutmayın.

 

Ataşehir bölgesi anaokullarına ait fiyatları görmek için lütfen kayıt bırakın, bölgede yer alan tüm anaokulları sizlere ulaşarak hem kendilerini tanıtsınlar hem de istediğiniz konularda bilgi versinler. Sen kayıt bırak okulun seni bulsun.


Notice: Undefined variable: post in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Notice: Trying to get property of non-object in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Write a Comment

Kayıt

Bir hesap var?