Sosyal Medyada Biz

Image Alt

Çağrı Merkezi Eğitimleri

Paylaş

Çağrı merkezleri günümüzde hem istihdamın hem de ekonominin önemli yapı taşlarından bir tanesi. Markaların ise vazgeçilmez birimlerinden bir tanesi haline gelmeye başladı. Özellikle belirli bir ekonomik veya müşteri sayısının üzerinde olan markaların neredeyse bin müşteri başına çağrı merkezi müşteri temsilcisi bulunuyor. Müşteri temsilcisi sayısı her müşteri de artarken, bu artışın en önemli sebeplerinden bir tanesi de tabi ki çalışan müşteri temsilcileridir. Bu artışın en önemli nedeni ise tamamen bu temsilcilerin müşterilerine gösterdiği nezaket ve konuşma becerileridir. Markalar da bu yüzden müşterileri ile ilk kontak noktası olan müşteri temsilcileri için çağrı merkezi eğitimleri başlığı altında bir dizi eğitim vermektedir.

 

Bu eğitimler çalışanların hem motivasyon düzeyini arttırmak hem de bilgilenmelerini sağlamak amaçlı düzenlenir. Bu konuda bir çok firma hizmet vermekte olup özellikle çağrı merkezi tecrübesi olan firmalar tercih sebebidir.

 

Çağrı Merkezi Eğitimleri Nasıl Verilir

Çağrı merkezi eğitim sorumlusu veya yöneticisi iseniz eğitim vermenin iki yolu vardır. bunlar;

 1. İç Eğitmen: İçeriden tecrübeli ve sahne de sunum yapabilecek şekilde becerileri olan kişiler terfi ettirilerek veya eğitmen pozisyonunda geçici süre ile görevlendirilerek eğitim ihtiyacı karşılanır. Bu kişi ile ancak teknik veya ekran eğitimleri verebilirsiniz. Beceri eğitimleri denilen Soft Skill eğitimleri bu kişi ile karşılanmak isteniyorsa büyük bir yanlış yapılıyor demektir. Sebebi ise bu eğitimler kesinlikle uzman kişiler tarafından verilmelidir.
 2. Dış eğitmen: Çağrı merkezi eğitimleri alanında teknik veya beceri anlamında deneyim sahibi firmaların uzmanlarından bu eğitimleri alabilirsiniz. bunun için günlük eğitim bütçesi ayırmanız gerekmektedir.

 

Çağrı Merkezi Eğitimlerinde Eğitmen Nasıl Seçilir

 1. Öncelikle firmaya ait web sitesini detaylı olarak inceleyin,
 2. Firmanın gerçek unvanını veya marka unvanını arama motorlarında aratarak hakkında yapılmış yorumlara bakabilirsiniz.
 3. Aynı sektörde çalışan başka bir tanıdığınız varsa firma ile daha önce çalışıp çalışmadığını sorabilirsiniz.
 4. Çalışmayı planladığınız firmadan kesinlikle referanslarını ve direk görüşülen kişileri sorabilirsiniz.
 5. Eğitim memnuniyet oranlarını isteyiniz.
 6. Kesinlikle eğitim öncesi küçük bir demo toplantısı planlayarak eğitmeni yakından tanımak istediğinizi belirtiniz.
 7. Eğitimin sizin için veya alanınıza özel olması için eğitim öncesi çalışma yapmasını eğitmenden isteyebilirsiniz. Özellikle eğitim için örneklerin sektörünüze özgü olması çok faydalı olacaktır.
 8. Ücret ve ücretin içinde olan kalemleri net bir şekilde konuşunuz. Sonrasında eğitim ücretinin yanında ulaşım ve konaklama giderleri gibi farklı faturalar bulabilirsiniz.

 

Çağrı Merkezlerinde Verilen Genel Eğitim Başlıkları

 • Etkin İletişim Becerileri
 • İkna ve satış
 • Hizmet iyileştirme veya Mükemmel hizmet
 • Konuşma Becerileri
 • Diksiyon
 • Sunum teknikleri
 • Planlama
 • İnsan Kaynakları Mülakat Teknikleri
 • Çağrı Merkezi Metrikleri
 • Liderlik
 • Çağrı Merkezi Yöneticiliği

Notice: Undefined variable: post in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Notice: Trying to get property of non-object in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Write a Comment

Kayıt

Bir hesap var?