Sosyal Medyada Biz

Image Alt

Çocuklar İçin Yabancı Dil (İngilizce) Öğrenimi

Paylaş

Çocuklar için yabancı dil öğrenmek geç yaşlarda başlamıyor. Anaokullarında ya da sosyal eğitici gruplarda İngilizce dersleri en az anaokullarında ki oyun dersleri kadar eğlenceli ve popüler hale gelmiştir. İngilizce eğitimine 3 yaşından önce yani çocukların öğrenmeye en yatkın olduğu dönemlerde başlanılmalıdır. Çocuklar için dili etkin bir şekilde konuşmak 4 yaşında etkili olmaya başlıyor. 3 yaşından önce o dile karşı ne kadar sempati duyarlar ve o dil çevrelerinde ne kadar konuşuluyorsa onların öğrenmeleri de bir hayli kolay oluyor. Doğumdan itibaren yabancı dil eğitimi konuşularak ya da bebeklere müzik dinleterek başlatılabiliyor. İngilizce çocuk şarkıları bile o dili hafızalarına aktarmalarını sağlayabiliyor. İngilizce eğitimine küçük yaşlarda başlanılmadıysa da geç kalınmış sayılmaz, 5-6 yaşlarında İngilizce eğitimine başlayan bir çocuk yabancı dil öğreten bir anaokuluna giderse daha önce başlamış olan çocuklarla arasındaki farkı hızlı bir şekilde öğrenerek kapatabilir.

 

Aileler çocuklarına nasıl yardımcı olmalı

iç konuşamayan bir bebeğe İngilizce konuşarak, İngilizce müzikler dinleterek, onunla İngilizce oyunlar oynayarak ya da ninni söyleyerek yabancı dil eğitimine başlanılabilir. Kelimeleri söyleyebilen bir çocuğa her gün farklı kelimeler öğretilebilir. Çocuğa İngilizce çocuk programları izleterek onların dinlemesini sağlamak, çocuğun duyduğu kelimeleri tek tek hafızasına yerleştirmesini sağlayacaktır. Çocuğunuzla ilgilenen bir bakıcı varsa ve yabancı dil biliyorsa çocuğunuzla sadece yabancı dilde iletişim kurmasını isteyin ki çocuğunuz duyduğu sesleri algıladığı kelimeleri taklit etmeye başlasın.

 

Çocuğunuz yeni yeni kelimeleri öğrendiğinde sizde ona o kelimenin İngilizcesini söyleyin. Kedi kelimesini öğrendiğinde sizde çocuğunuza “cat” kelimesini öğretin. Basit şeylerden başlayın alfabeden hayvanlardan renklerden gibi bunun için yabancı dil kitapları alabilirsiniz, bu tür kabartmalı ya da sesli kitaplara her zaman her yerde sahip olabilirsiniz.

 

Gördüğü figürleri oyuncakları ya da eşyaların İngilizcesini söyleyerek canlandırma yapın, görsel hafızası güçlü olan çocuklar için etkileyici bir yöntem olacaktır.


Notice: Undefined variable: post in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Notice: Trying to get property of non-object in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Write a Comment

Kayıt

Bir hesap var?