Sosyal Medyada Biz

Image Alt

Çocuklarınız Değerli Olduklarını Hissetmeli!

Paylaş

Çocuklarımız okul çağına erişene dek tüm problemlerini ailesine aktarır ve bu şekilde çözümler. Ancak okula başladıklarında ve kendi yaşıtlarının bulunduğu bir çevreye adım attıklarında rahatsız oldukları durumları direkt olarak ailelerine aktaramazlar. İlk süreçte bocalamalar yaşayabilen minikler için bu kritik noktada aile davranışları büyük önem barındırır. Çocuğunuzun problemleri tek başına çözümlemeye başladığı böylesi önemli bir zamanda onunla konuşmalı ve kararları konusunda yönlendirme sağlamalısınız. Böylece çocuğunuz doğru karar verme konusunda kendini geliştirebilir ve ilerleyen süreçte fikirlerini daha iyi yönetebilecek hale gelir. Bunu ise ancak çocuklarınız değerli olduklarını hissettirildiğinde oluşur.

 

Çocuğunuza değerli olduğunu ve her konuda ona destek olacağınızı mutlaka hissettirmelisiniz. Okul çağında çocuğunuz önemli bir adaptasyon süreci geçirir. Yaşıtları ile paylaşmayı, eğer ilkokul sürecinde ise okumayı, sorumluluk bilincini ve daha birçok şeyi bir arada bularak öğrenmeye çalışır. Bu nedenle ebeveynlerin tutarlı davranması gerekir çünkü yapılacak hatalar noktasında aile çok fevri davranırsa çocuk çekingen ve hatadan korktuğu için özgüvensiz şekilde büyür. Çocuklarımıza her zaman değerli olduklarını hissettirmeliyiz. Doğru adım atmayı ve yapması gerekenleri çocuklarımıza aşıladıktan sonra onlara, hata yapsalar da yanlarında olduğumuzu göstermeliyiz.

 

Eğitim ilk olarak aile de başlar ve eğitim kurumunda devam eder. Doğru eğitim ise bilinçli ve başarılı bir birey yetiştirmede kilit noktadır. Çocuklarımıza öncelikle özveri ile yaklaşmalı ve onların kendilerini geliştirebilecekleri eğitim kurumlarında öğrenim görebilmeleri adına araştırmalar yapmalıyız.

 


Notice: Undefined variable: post in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Notice: Trying to get property of non-object in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Write a Comment

Kayıt

Bir hesap var?