Sosyal Medyada Biz

Image Alt

İkna ve Satış Teknikleri Eğitimleri

Paylaş

İkna ve satış teknikleri eğitimi alanında uzmanlaşmış veya satış konusunda uzmanlaşmak isteyen profesyonellerin ihtiyaç duyduğu eğitimlerin en önemlilerindedir. Şirketlere doğrudan katma değer sağladığı için özellikle şirketler tarafından satış departmanlarına aldırılan eğitimdir. Hatta satışlarda ufak bir düşüş olsa, satılan üründe yenilik aramaktansa ilk ekiplere “satış eğitimi” aldırılır. Ayrıca şirketlerin tahsilat birimleri veya “abonelik iptalden kurtarma” birimlerine de aynı eğitimin farklı isimlendirilmiş olanı “ikna” eğitimi aldırılır.

Bu ikna ve satış birbirlerini tamamlayan parçalar olduğu için, yani önce ikna edersiniz sonrasında satış kendiliğinden geldiği için eğitimlerin son zamanlardaki ismi ikna ve satış teknikleri olarak geçiyor. Bu arada isim demişken içerikler ikna ve satış olsa da eğitimlerin isimleri her zaman değişebilir. Şunu unutmayın bu eğitimleri sizlere verecek olan kişiler ayrıca bu eğitimi size satmaya çalışıyor olacak. Bu yüzden eğitmenin kalitesini ilk size uyguladığı ve sizde uyandırdığı hisleri ölçerek belirleyebilirsiniz. “Bize ne güzel sattı bee” dedirtiyorsa hiç durmayın o eğitmenden bu eğitimi alabilirsiniz.

Bu arada bu eğitime ihtiyaç duyan başka bir birim ise “kurumsal satış” işi yapan birimlerdir. Bu eğitim tamamen kurumsal satış eğitimi olarak nitelendirildiği için ayrı bir nokta da tutuluyor. Kurumsal satış eğitimi şirketlerin kurumsal pazarlama departmanlarında çalışan ve genellikle yüz yüze satış yapan ekiplerine verilir.

 

İkna ve Satış Eğitimi İçeriği Konuları

 • İkna Nedir
 • İkna Yöntemleri
 • Soru Sorma Teknikleri
  • Açık Uçlu Sorular
  • Kapalı Uçlu Sorular
  • Alternatif Uçlu sorular
 • Satış
 • Satışı Kapama Teknikleri
 • Roll-Play (Örnek)

İkna ve Satış Teknikleri Eğitim Süresi: Eğitimi isteyen firma veya kişi sayısına göre değişkenlik gösterse de minimum 1 gündür.

 

Satış Eğitimi Veren Firmalar

Sizde kurumunuz veya kendiniz için ikna ve satış teknikleri eğitimi, kurumsal satış eğitimi almak istiyorsanız, okulbulur.com üyesi olan yüzlerce kurumsal eğitim firmasına form bırakın ve sizleri arayarak fiyat tekliflerini iletsinler. Siz Bırakın, Onlar sizi bulsun. Siz hem zamandan hem de paranızdan tasarruf edin.


Notice: Undefined variable: post in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Notice: Trying to get property of non-object in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Write a Comment

Kayıt

Bir hesap var?