Sosyal Medyada Biz

Image Alt

Neden Özel Okul?

Paylaş

Eğitim, anaokulu ile başlar lisans eğitimlerine kadar devam eder. Çocuğun başından itibaren kaliteli bir eğitim alması geleceği için büyük önem taşır. Yapılan bazı araştırmaların sonucunda ülkemizde son dönemlerde özel okullarına talep giderek artmaktadır. Çocuklarının dünya standartlarında iyi bir eğitim almasını isteyen aileler, özel okullara yönelmektedir. Neden özel okul sorusunu sizler için cevapladık.

 

Bireysel ilgi

Özel okullarda, öğrenciler in her biri ile daha yakından ilgilenilir. Uluğbey Okullarında Bilişsel Alanlara Dayalı Öğrenme Modeli uygulanır. Böylece her öğrencinin nasıl daha iyi öğrendiği belirlenir ve buna göre bir yol izlenir. Dersler, öğretmenleri tarafından dört bilişsel alana da hitap eden özgün materyallerle desteklenir.

 

Dünya standartlarında bir eğitim

Minik öğrenciler ülkenin ve geleceğin mimarlarıdır. Onların iyi bir eğitim alması aynı zamanda ülkenin de gelişmesi demek. Çocukların yaşadıkları dünyanın gerisinde kalmamaları için, global standartlarda eğitim almaları gerekmektedir. Bunun için de çocukların daha birinci sınıftan itibaren teknoloji ile tanışmaları, onu nasıl kullanabileceklerini ya da teknolojiyle neler üretebileceklerinin farkına varmaları gerekmektedir.

 

Yabancı dil

İyi bir kariyer için yabancı dilin önemi göz ardı edilemez bir gerçek. Özel okul çocukların çok küçük yaşlardan itibaren yabancı dil ile tanıştıkları en uygun yerdir. Branşında uzman öğretmen tarafından bu dersi alır, derslerin yanında yapılan oyun ve etkinliklerle yabancı dil iyice pekiştirilir.

 

Karakter ve Mesleki Yönelim Analizli Takip

Özel okullarla çocuklarda çok daha yakından ilgilenilir. Öğrencinin genel eğitimleri, yetenekleri göz önünde bulundurulur. Buna göre ileride seçeceği bölüm ve meslek üzerine yoğunlaşılabilir.

 

Psikolojik gelişim takibi

Öğrencileri daha yakından tanımak, onlara daha iyi bir kariyer için, hem ders hem de psikolojik gelişimleri takip edilebilir.  Öğrencilerin zihinsel gelişiminin yanında psikolojik desteğe ihtiyacı olup olmadığı saptanır. Özellikle yeni okula başlayan minik öğrencilerin bu sürece alışmaları, uyum sağlamaları ve sağlıklı bir eğitim hayatı sürdürmeleri için her zaman destek olunur.

 

Müfredata ek ders ve aktiviteler

Özel okullarda çocukların algısının açılması, kendilerini daha kolay ifade edebilmeleri, sosyal ve yaratıcı yönlerinin artması için müfredata ek özel dersler konulabilir. Müzik, yaratıcı drama, tiyatro, satranç gibi düşünme becerilerini geliştirmeyi, kendilerini tanımayı ve anlatmayı öğrenirler.

Kaliteli bir eğitim iyi bir geleceğin de temelidir. Bunu bilen ve çocukları için en iyisini isteyen aileler özel okulları tercih etmekte. Özel okul fiyatları okula, verilen eğitime göre değişiklik göstermektedir.


Notice: Undefined variable: post in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Notice: Trying to get property of non-object in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Write a Comment

Kayıt

Bir hesap var?