Sosyal Medyada Biz

Image Alt

Robotik Kodlama Kursları

Paylaş

Robotik kodlama eğitimleri veren kurslar gün geçtikçe artmaya başladı. Okullar da aynı şekilde bu gelişen trende doğru orantılı olarak cevap veriyor. Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirler de hızla ilerleyen bu trend robotik kodlama işini de ayrı bir kurs sektörüne döndürmüş olarak görünüyor.

Robotik kodlama kursları bireysel olarak hizmet verdiği gibi ayrıca okullara da kurumsal hizmetler de veriyor. Okul olarak siz robotik kodlama eğitimi veren öğretmen aramaktansa bu tarz özel bir kurum ile görüşerek faturalı özel hizmet alımı yapabiliyorsunuz.

 

Robotik Nedir?

Robotik, makine ve kontrol sistemlerini, bilgisayar, elektronik ve uzay bilimlerinin tümünü kapsayan bir ortak çalışma alanıdır. Mekanizmaların tasarımı, kontrol edilebilmeleri için yapılarına elektronik donanımların eklenmesi, dijital ortamda kontrollerinin sağlanması ve belirli ortamlarda belirli koşullara göre çalışmaları baz alındığında bu alan makine, mekatronik, bilgisayar, yazılım, kontrol ve otomasyon, uzay ve havacılık, elektrik-elektronik gibi birçok mühendislik disiplinini bir arada toplamaktadır.

 

Robotik Kodlama Kursları Nerede

Robotik kodlama eğitimi veren kurslar İstanbul ilinde ağırlık olarak bulunuyor. Özellikle çocuk oyun alanlarında da hızlıca yükselen bir trend olsa da bunların arasında hafta sonu ve hafta içi hizmet verenler şeklinde değişiyorlar.

İstanbul İlinde: 61

İzmir: 24

Ankara: 45

adet robotik kodlama üzerine çalışan kurs bulunuyor. Bu sayılara kesinlikle özel okullar hariçtir. Ayrıca özel okullar içinde hafta sonu dışarıdaki öğrencilere hizmet veren robotik kodlama kursları açılmaktadır.

Robotik Kodlama Setleri

Robotik kodlama kursları aramadan bu robotik kodlama eğitimini tamamen evde çocuğunuzla birlikte sizde öğrenebilişiniz. Bunun için yapmanız gereken toplam başlangıç aşamasında toplam 500 ile 1000 TL arasında bir bütçe ayırmanız. Robotik kodlama eğitimi için mbot ve makeblock gibi setler bulunuyor. Özellikle başlangıç aşamasında bu masrafları yapmadan önce yine de profesyonel bir kurs ile başlangıç yapmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Sizde robotik kodlama eğitimi veren kurslar arıyorsanız hızlıca bize kaydınızı bırakın ve çocuğunuz için bünyemizde bulunan onlarca robotik kodlama kursuna kaydınızı gönderelim. Siz kaydınızı bırakın, onlar sizi bulsun. hem zamandan hem de paranızdan tasarruf edin.


Notice: Undefined variable: post in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Notice: Trying to get property of non-object in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Write a Comment

Kayıt

Bir hesap var?