Sosyal Medyada Biz

Image Alt

Türkiye’deki İlkokul ve Ortaokul Sayıları

Paylaş

Türkiye’de yer alan özel okul sayısı her geçen gün artmakta, Bu okulların büyük bir bölümünü kolejler oluşturmakta. Özellikle ilkokul ve anaokulu aileler tarafında lise son sınıf öğrencilerden sonra en çok tercih edilen okullar. ÖSYM sınavına hazırlanmak amacıyla lise son sınıf da özel okula geçişin çok olmasından kaynaklı liselerde özel okul tercihler çok yüksek çıkıyor. İlkokul öğrencisi sayısı ve diğer öğrenci sayı bilgileri aşağıda verilmiştir. Türkiye’deki ilkokul ve ortaokul sayıları ise aşağıdaki tabloda çok net görülmektedir.

Aileler çocuklarının iyi bir eğitime başlaması amacıyla anaokulu ve ilkokulda özel okul tercihi yapıyorlar. Bu tercihlerini yaparken bursluluk sınavlarını, erken kayıt dönemlerini oldukça fazla takip ediyorlar. Bunu en çok Google aramalarında yapılan kolej bursluluk, …. Koleji bursluluk sınavı veya en iyi özel ilkokullar gibi aramalardan da çıkarabiliyoruz. Bunların haricinde aileler ile yapılan milli eğitim anketleri de bu sonucu ortaya koyuyor. Peki neden bu böyle diyebilirsiniz, tek sebebi her geçen gün bilinçlenen ebeveynlerin olması kaynaklı. Her anne ve baba çocuğu için hep daha fazla iyisini ister. Hatta bazı aileler ilkokul itibari ile yurt dışında olacak bir eğitimi de dikkate alıyorlar.

 

Aileler Neden Özel Okul Seçer

Özel ilkokullar tarafında aileleri en çok etkileyen konuların başında ise okul tarafında eğitim sistemlerini bilgi teknolojileri ile donatmış, yabancı dil (ingilizce) eğitimine dikkat çeken okullar talep görüyor. Tabi ki bu tek başına yeterli değil, özellikle sınıf öğretmeni bu işin vazgeçilmezi. Veliler öğretmenlerin devamlılığı, ne kadar süredir çalıştığı ve deneyimleri gibi kriterlere daha hiç bir şeye bakmadan dikkat ediyorlar. Demekki ilkokul öğretmenlerimiz okulun başarısını da gösterir nitelikte. Velilerin bu bakış açısının doğruluğunu herkesin kendinden yola çıkarak anlaması da mümkün. Çünkü ilkokul öğretmeni hem karakter hem de bilginin oturmasında en büyük etken.

 

Sizde çocuğunuz için iyi bir özel ilkokul arıyorsanız hemen kayıt bırakabilir ve bölgenizdeki ilkokullardan daha fazla bilgi alabilirsiniz. Okul öncesi ve kreş düşünüyorsanız da bunu yapabilirsiniz. Giriş yap diyerek formalara ulaşabilir, üye olmadıysanız üye olun ile üye olabilir üye girişi yapabilir ve şifrenizi unuttuysanız rahatlıkla şifremi unuttum ile yenileme yapabilirsiniz. Bilgilerinizi bölgenizde yer alan okullar ile paylaşacağımızı ve asla bir reklam aracı olan kullanmayacağımızı gizlilik sözleşmesinde taahhüt etmiş bulunuyoruz. Bizleri sosyal medyadan da takip edebilirsiniz. Diğer yazılarımızı okumak için lütfen ana sayfa üzerinden gidiniz. Detaylı bilgiye ulaşmak için aradığınız her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Notice: Undefined variable: post in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Notice: Trying to get property of non-object in /home/okulbulur/public_html/wp-content/themes/urbango/framework/modules/blog/templates/parts/single/related-posts.php on line 7

Write a Comment

Kayıt

Bir hesap var?